Privátna urologická ambulancia si Vám s hrdosťou dovoľuje oznámiť, že sa stala členom prestížnej spoločnosti SCRS (Society for Clinical Research Sites).

Pred zákrokom » Frenuloplastika alebo obriezka?

Libor
Libor 26. 05. 2014 - 19:25
Dobrý deň Mám problém s predčasnou ejakuláciou (cca 1 min).Tento problém ma trápi už 2 roky. Zo sťahovaním predkožky nemám problém, ale moja uzdička je krátka. Som v domnení, že práve krátka uzdička u mňa spôsobuje predčasnú ejakuláciu. Neviem sa rozhodnúť medzi frenuloplastikou alebo obriezkou. Vo Vašich fórach som našiel mnoho výhod aj na frenuloplastiku ale aj na obriezku. Z jednej strany by mohla stačiť frenuloplastika ale nebudem mat potom po zákroku problém s predkožkou? nebude mi "zavadzať"? Keby podstúpim obriezku: zvyknem si na to? Nebude my predkožka na druhu stranu chýbať? Je to ťažké rozhodnutie, ale som rozhodnutý pre jedno z týchto riešení. Otázne je ktoré je vhodné pre môj problém? pretože ma trápi moja predčasná ejakulácia. Ďakujem Vám za odpoveď.

Roman Sokol
Roman Sokol 01. 06. 2014 - 15:16
pôvodný príspevok (od Libor):
Dobrý deň Mám problém s predčasnou ejakuláciou (cca 1 min).Tento problém ma trápi už 2 roky. Zo sťahovaním predkožky nemám problém, ale moja uzdička je krátka. Som v domnení, že práve krátka uzdička u mňa spôsobuje predčasnú ejakuláciu. Neviem sa rozhodnúť medzi frenuloplastikou alebo obriezkou. Vo Vašich fórach som našiel mnoho výhod aj na frenuloplastiku ale aj na obriezku. Z jednej strany by mohla stačiť frenuloplastika ale nebudem mat potom po zákroku problém s predkožkou? nebude mi "zavadzať"? Keby podstúpim obriezku: zvyknem si na to? Nebude my predkožka na druhu stranu chýbať? Je to ťažké rozhodnutie, ale som rozhodnutý pre jedno z týchto riešení. Otázne je ktoré je vhodné pre môj problém? pretože ma trápi moja predčasná ejakulácia. Ďakujem Vám za odpoveď.
Po prečítaní Vašich riadkov si myslím , že obriezka je zbytočná a mohla by Vam pomôcť už frenuloplastika, mame s týmto postupom najlepšie skúsenosti

ramon
ramon 25. 04. 2015 - 20:38
Dobry den ja mam ten isty problem chcem sa opitat ci to pomaha a nakolko percent a ci je mozne uskutocnit tento zakrok vo viacerych regionoch na slovenskom uzemii vopred dakujem

Roman Sokol
Roman Sokol 03. 05. 2015 - 11:26
pôvodný príspevok (od ramon):
Dobry den ja mam ten isty problem chcem sa opitat ci to pomaha a nakolko percent a ci je mozne uskutocnit tento zakrok vo viacerych regionoch na slovenskom uzemii vopred dakujem
Nikdy Vam nikto nemôže na 100 % niečo garantovať , ale obriezka alebo frenuloplastika výrazne zlepšujú kvalitu intímneho života u viac ako 85% mužov .... Zakrok sa dá teoreticky robit na rôznych pracoviskách , ale väčšina lekárov to nechce robit .... Ak by ste mali zaujem o vyšetrenie na našom pracovisku , objednajte sa a my Vam radi pomôžeme , Roman Sokol

Pavol
Pavol 06. 10. 2018 - 09:03
Dobry den. Nikdy som netusil ze nieco ako skratena uzdicka existuje ale ked citam priznaky tak sa obavam ze ju mam aj ja. Obcas pri sexe pocitujem take nepijemne tahanie niekedy to trocha boli a povedal by som ze trpim aj predcasnou ejakulaciou. Poradte mi moze to byt skrate tou uzdickou.

ja
ja 06. 10. 2018 - 21:13
pôvodný príspevok (od Roman Sokol):
Po prečítaní Vašich riadkov si myslím , že obriezka je zbytočná a mohla by Vam pomôcť už frenuloplastika, mame s týmto postupom najlepšie skúsenosti
Vyjadrím sa ešte sem s mojim prípadom a možno Vám p. Libor napomôžem. Poprvé: podla mňa je prístup doktora dôležitý Podruhé: Radšej po častiach ako všetko naraz. Stojte si všetci za svojimi pocitmi a rozhodnutiami. Radšej po častiach ako všetko naraz. Dovolím si reagovať, lebo mne šlo tiež o frenuloplastiku (už viem, že sa to takto volá, dstránenie uzdičky), nakolko som trval na tom, aby som mohol žaluď po zákroku prekryť predkožkou. Pán Doktor (iný, nie pán Sokol) mi navrhol aj odobratie z predkožky s tým, že si to mám premyslieť, ževraj aj kôli úzkej predkožke dochádzalo pri erekcii ku tlakovej bolesi(škrteniu). Mal som zmiešané pocity, no táto situácia ma zrejme mala naučiť, aby som si stál stále za svojim slovom, čo som nakoniec nespravil, no konal som tak, ako som vtedy najlepšie vedel. Pred operaciou, už keď som ležal na stole a sesrty sa na mňa pozerali sa ma doktor spýtal, či to spravíme tak, ako sme sa dohodli. (aj keď sme sa predtým ešte na ničom nedohodovali)som doktorovi povedal, že ak mi chce brať aj z predkožky, tak len velmi málo, lebo som sa držal predstavy, že môj žaluď ostane po operácii čiastočne prekrytý predkožkou, hovorí sa tomu záchovná obriezka. Zrejme som zveril osud mojej predkožky p. doktorovi. Ktovie? Po operácii som zistil, že je obriezka zrejmä úplná, lebo po tých 2 mesiacov sa mi nedá ešte zvyšná koža prevliecť cez žaluď, ako tvrdil doktor(po predpise antibiotík a Locoid krému), že to pôjde. O dalších možnostiach som informovaný p. doktorom nebol. Lekár by sa mal s klientom vždy dohodnúť o možnostiach. Je možná čiastočná obriezka s vytvarovaním predkožky alebo úplná. K těmto metodám patří plastika předkožky (preputioplastika) a dorzální discize. Viacej tu: https://www.predkozkapenisu.cz/je-obrizka-nutna/ Myslím si, že prístup doktora je dôležitý, ja som sa stretol z odpoveďov od doktora, že. to je dobré, veď polovica mužov na svete má obriezku. Je to na Vašom rozhodnutí p. Libor.Mám skoro 3 mesiace po obriezke. Predkožka mi chýba, mal by som ju rád. Toľko k mojim predstavám.Už niekedy ani nevnímam, necítim, že mám obriezku.A potešil by som sa, keby mi napríklad doktor povedal, prepáčte. No zrejmä nás oboch niečo naučila táto situácia a učí možno aj Vás. Pekný čas prajem